Květiny v kanceláři II

Ve článku Květiny v kanceláři I jsme Vám načrtli několik dobrých důvodů, proč svou pracovnu vybavit zelenými rostlinami. Nyní bychom Vám rádi představili několik druhů nenáročných květin, které svou přítomností ozdobí každou kancelář.

Fíkusy

Věděli jste, že fíkusy patří k nejpěstovanějším pokojovým rostlinám na světě? Ani není divu, vyskytují se ve značném zastoupení druhů odlišujících se barvou a tvarem listů, snadno se množí a jsou nenáročné na pěstování. Skupinka různorodých fíkusů dokáže oživit i ty nejneosobnější prostory.

 

 

 

 

 

Peperomia alias pepřinec

pepřinecTyto rostlinky jsou působivé především ve  květinovém zátiší z rozmanitých druhů pepřince vynikajících rozdílností struktury listů, barev a velikostí. Pěkný kontrast vytváří šťavnatě tmavozelené odrůdy se svými světlejšími příbuznými. Stačí udržovat lehce vlhký substrát, pravidelně je rosit a nevystavovat je prudkým změnám teplot (ideální jsou stálé teploty kolem dvaceti stupňů).

 

Spathiphyllum (spatifylum) Spathiphyllum (spatifylum)

Máte rádi kvetoucí rostliny? Bílé květy této tropické rostlinky se při dodržení jednoduchých pravidel správné péče (rostlina přímo miluje vodu) objevují pravidelně a vydrží půvabně svěží po dobu několika týdnů. Skvěle se odráží na pozadí fíkusů nebo kapradin.

 

 

Dracaena – dracéna – dračinec

dračinecV oblíbenosti konkuruje fíkusům. Krom přímého slunka snese jakékoli prostředí. Při zalévání si dejte pozor, aby květináč nezůstal stát ve vodě, a nebudete se stačit divit, jak pěkně bude prospívat. Dračince dorůstají značné velikosti, a tak se hodí i do chodeb a do rozlehlejších prostor. Venku může dosáhnout vpravdě monumentálních rozměrů, důkazem je staletý strom dračince na Kanárských ostrovech.
V posledních letech oblíbenou odrůdou dračince je tzv. šťastný bambus (Dracaena sanderiana), který ani nemusíte zasadit do země. Byl k nám dovezen z Asie, kde patří k tradičním dárkům pro zvláštní příležitost, jakou je svatba, milá návštěva nebo přelom letopočtu.

fialkaAfrická fialka

Květina menšího vzrůstu vynikající množstvím drobných květů rozličných barev ve škále od bílé, přes tóny růžové a červené až k fialové. Výjimkou nejsou ani dvoubarevné druhy. Fialky kvetou v průběhu celého roku, takže se máte na co dívat i v zimě, a vyžadují hodně světla z dosahu přímého slunce a přiměřené zalívání (substrát by neměl vyschnout, ale rostlina nesmí stát ve vodě, zaléváme zásadně do misky).

Kalanchoe

květinaVěděli jste, že tato květina, která u nás zdomácněla především díky bohatému květenství a nepřeberné škále barev, v nichž se vyskytuje, původně pochází z Madagaskaru? Objevuje se v různých velikostech a nejčastěji s červenými, oranžovými, žlutými a růžovými kvítky.

Vyberte pro ni slunečné místo na okenním parapetu, nepřežeňte to se zálivkou a těšte se z její krásy po celý rok.

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

GALERIE A

Návrhy a poradenství při vybavování interiérů. Vybavíme a zařídíme obchody, kanceláře i byty a rodinné domy.

Další firmy naleznete v katalogu firem