Fashion kreace z šindelů a hoblin

Ačkoli je tento portál zaměřený na kancelářský nábytek a designové výrobky, rozhodli jsme se protentokrát udělat výjimku a zveřejnit informaci o zajímavém designovém počinu z jiné oblasti – módy.
Mnohým návštěvníkům letošního ročníku výstavy Designblok doslova vyrazila dech designérská dvojice KDOMÁŽIDLIBYDLÍ svým originálním, a přesto tak jednoduchým konceptem kolekce oděvů Wood-oo.
Kolekce je založena na jediném elementu, kterým se stal dřevěný šindel.

Designérské duo známé pod titulem KDOMÁŽIDLIBYDLÍ, pánové Jan Vacek a Martin Šmíd, dokazují svou všestrannost nově vzniklou oděvní kolekcí stvořenou z dřevěných šindelů a hoblin.

Nápad pro vytvoření dřevěných fashion kreací vznikl během realizace nábytkové kolekce Wood-oo. Art-designové oděvní modely v podstatě rozšiřují sérii Wood-oo s tématikou Šindel v interiéru o další umělecký prvek aplikovaný do světa módy.

 
Originální modely vznikly za účelem využití veškerého materiálu při zpracování dřeva pro výrobu šindelů. A proč zrovna hobliny? „Jemné a esteticky pohledné dřevěné hobliny vznikají jako odpad při ručním opracování štípaných šindelů. Při pohledu na hromadící se jemné částečky nás napadlo, že si zaslouží důstojné a efektní využití,“ říká Jan Vacek.
Autorkou módní kolekce je Irena Staňková, kterou duo KDOMÁŽIDLIBYDLÍ přizvalo ke spolupráci. Hoblinové oděvní kreace navrhla a realizovala speciálně pro Wood-oo collection.

Designérské studio KDOMÁŽIDLIBYDLÍ tvoří seskupení dvou designérů, Jana Vacka a Martina Šmída. Heslo jejich tvorby je: „tvoříme, myslíme, hledáme, zkoušíme a při tom se bavíme.“

Vybavení Vaší kanceláře Vám zajistí:

Atelier Beneš

Komplexní architektonické řešení interiéru od návrhu přes projekt až po realizaci na klíč.

Další firmy naleznete v katalogu firem